Sokba kerülhet nekünk Kína újabb nagy ugrása
A gazdasági növekedés újraindítása céljából engedte el a szigorú járványkezelési politikát Kína, és a fordulat egyszerre jó és rossz hír Amerikának és Európának is.
A gazdasági növekedés újraindítása céljából engedte el a szigorú járványkezelési politikát Kína, és a fordulat egyszerre jó és rossz hír Amerikának és Európának is.
De ezeket a számokat érdemes fenntartásokkal kezelni.
Az emberek vagy fertőzöttek, vagy félnek attól, hogy elkapják. Kína szemmel láthatóan nem volt felkészülve a szigorítások feloldására.
A koronavírus-járványt és a tiltakozást ellene egyszerre kell kezelnie a kínai vezetésnek, amely a lakosság gyógyítására sokkal kevésbé felkészült, mint a megfigyelésére és ellenőrzés alatt tartására.
Az elviselhetetlenül szigorú zéró Covid politika miatt az utóbbi hetekben sosem látott tüntetések voltak Kínában.
Meghátrálni látszik a kínai vezetés az elmúlt napok lezárás- és kormányellenes tüntetései után.
A rendőrök könnygázt is bevetettek a demonstrálók ellen, sokakat letartóztattak.
Egyelőre nem tűnik úgy, hogy tüntetésekkel rá lehetne szorítani a kínai vezetést a zéró-Covid politika enyhítésére. Éppen akkor kezdték ezt követelni Kína nagyvárosaiban, amikor a fertőzésszámok egyre emelkednek, az egészségügy helyzete pedig ingatag.
Akármi is lesz a tüntetések vége, már most hatalmas jelentőséggel bírnak – írja a Sky News külpolitikai szakértője.
Kínában felerősödtek a kormány szigorú Covid-intézkedései elleni tiltakozások, és egyes tüntetők a kommunista párt vezetőit tartják felelősnek a kialakult helyzetért.
A koronavírus terjedése miatt Kínában egyre szigorúbbak a lezárások, onnan nézve olyan, mintha a katari labdarúgó-vb egy másik bolygón lenne.
Az embereknek elegük lett abból, hogy nem mehetnek dolgozni se.